Готовність до пожежонебезпечного сезону та стан незаконних рубок обговорили лісівники Закарпаття

12.03.2018 15:29 - давність новини: 4 р.

Загальні новини

Автор:  Прес-служба

Учора, 06 березня, в адмінбудівлі ДП «Хустське ЛДГ» головні спеціалісти відділу охорони і захисту лісу ЗОУЛМГ Володимир Зварич, Юрій Цалан та Юрій Фущич, за присутності спеціалістів «Івано-Франківськлісозахист» Віктора Трикура та Олександра Гайченя провели нараду з інженерами по охороні та захисту лісу всіх державних підприємств області.

На нараді обговорювалися питання з охорони та захисту лісу за 2017 рік, стан підготовки та готовності до пожежонебезпечного періоду 2018 року, планування заходів, направлених на охорону та захист лісу на 2018 рік.

Відповідно до виробничо-фінансових планів підприємств Закарпатського ОУЛМГ на 2017 рік, за рахунок коштів отриманих від господарської діяльності в лісових масивах області протягом пожежонебезпечного періоду було влаштовано 95,2 км. мінералізованих смуг (при плані 87,2 км.), Проведено догляд за мінсмугами та протипожежними розривами в обсязі понад 205 км., (при плані 195 км.), на площі 3,3 га. проведено обрізку гілля до 2-х метрів від землі (ДП «Ужгородське ЛГ»), проводилась робота по благоустрою зелених зон, облаштовувались місця для відпочинку.

На час надзвичайної пожежної небезпеки, за умовами погоди, вживались термінові заходи щодо обмеженого в’їзду на територію лісфонду транспортних засобів – для цього було:

– перекрито 196 позапланових доріг, що ведуть у лісфонд;

– виставлено 310 аншлагів, бігбордів, панно, плакатів на протипожежну тематику вздовж доріг загального користування та у місцях відпочинку населення;

– працівниками державної лісової охорони проводилась роз’яснювальна робота серед населення, при цьому проведено 606 лекцій та бесід на протипожежну тематику, в засобах масової інформації оприлюднено 97 виступів і звернень з питань дотримання вимог пожежної безпеки в лісах.

Для боротьби з лісопорушниками працівниками державної лісової охорони проведено 950 рейдів під час яких виявлено та притягнуто до адміністративної відповідальності 115 порушників, сума накладених штрафів склала 10795 грн., яка повністю порушниками сплачена.

Вже дуже скоро почнеться літо і на дворі буде панувати тривала спекотна бездощова погода. Саме тому, рятувальники ДСНС у Закарпатській області, заручившись підтримкою і співпрацюючи із лісовою охороною державних лісогосподарських підприємств, вживають заходів щодо запобігання і своєчасного та ефективного реагування на виклики в разі виникнення лісової пожежі. Зважаючи на це, до початку пожежонебезпечного періоду необхідно укомплектувати пункти зберігання пожежного інвентарю згідно з діючими нормативами. Протипожежні водойми та місця можливого забору води на території держлісфонду лісогосподарських підприємств, не в повній мірі облаштовані під’їздами і пірсами.

Опісля обговорення підготовки до пожежонебезпечного періоду-2018 інженери по охороні та захисту лісу доповіли також про підсумки роботи за 2017 рік; планові показники із захисту лісу на 2018 рік; стан підготовки до пожежонебезпечного періоду 2018 року та план проведення профілактичних та попереджувальних заходів з охорони лісу від пожеж.


Надіслати нам повідомлення

Контактна інформація та погода